„SEO blog”
top2
2019.10.16.

Dobré rady pre SEO optimalizáciu webových stránok na rok 2019

Novinky pre SEO optimalizáciu

Novinky v SEO optimalizácii web stránokTen, kto sa aspoň trochu vyzná v oblasti SEO optimalizácie pre vyhľadávače vie, že ak ide o SEO optimalizáciu, od Google nemôže očakávať nejakú výnimočnú pomoc. V roku 2019 ale nastali zmeny, pretože hovorca Google Jon Mueller predsa len poskytol nejaké dobré rady. Pozrime si ich.

Web stránky optimalizované pre smartfóny

Po prvé sú tu mobilné telefóny. Ani nemusíme hovoriť o tom, akú dôležitú úlohu v našom živote zohrávajú mobilné telefóny. V dnešných časoch napr. aj na využitie sociálnych sietí sa stále viac používa smartfón, ako napr. počítač. Preto sa ani niet čomu čudovať, že tento trend platí aj pri SEO. Vo svete existujú také regióny, kde v domácnostiach už ani nenájdeme klasické počítače, užívatelia využívajú iba smartfón alebo tablet. Na to, že mobilné telefóny budú zohrávať v tomto roku ešte dôležitejšie úlohu, ako v predchádzajúcich rokoch, môžeme vziať jed. Musíme sa pripraviť na to, že Google v roku 2019 pri hodnotení uprednostní mobilné verzie jednotlivých webových stránok. Nakoľko mnohé SEO nástroje analyzujú práve počítačové verzie webových stránok, od teraz to môže byť zavádzajúce, pretože základom určenia pozícií – ako sme už spomínali – budú mobilné verzie webových stránok.
 

Vyskakujúce okná

Google už v roku 2016 upozornilo na to, že popri „mobile first“ treba dávať pozor na vyskakujúce okná. Vyskakujúce okná kazia „user experience“, tzv. užívateľskú skúsenosť – hlavne v mobilnom prostredí. Google tieto vyskakujúce okná od tohto roku trestá. Trestať sa budú hlavne tie web stránky, kde návštevníkom prichádzajúcich z vyhľadávania vyskočia veľké vyskakujúce okná, čím kazia užívateľskú skúsenosť. (Sankcie sa nevzťahujú na exit pop-up, a tiež na ostatné vyskakujúce okná). Na vyskakujúce okná treba dávať pozor, nakoľko prinášajú sankcie vo forme zhoršenia pozícií vo vyhľadávaní.
 

HTTPS

Nezabudnime ani na zabezpečenie webových stránok. Od tohto roku vyhľadávač Chrome ukazuje užívateľom, keď webová stránka nepoužíva bezpečné HTTPS pripojenie. Toto môže užívateľa odradiť od kliknutia na webovú stránku, čo môže mať negatívny dopad aj na pozície webovej stránky vo vyhľadávači.

 

Podľa slov hovorcu Google, toto by mali byť najdôležitejšie veci, ktorým každý SEO odborník musí venovať potrebnú pozornosť.

 

Ak budeme hore uvedeným skutočnostiam venovať patričnú pozornosť, tak naďalej môžeme byť úspešní na trhu s našimi už existujúcimi znalosťami. Ostatné, ako základy SEO optimalizácie, kvalitné obsahy, silné spätné odkazy aj v tomto roku zostanú nezmenené.

bottom2
© 2008-2016 Všetky práva vyhradené.