„blog”
top2
2018.09.28.

SEO obsah v skratke | Súčasné trendy v optimalizácii

SEO obsah

Prvé pozície vo vyhľadávačoch sú vysoko žiadané. Konkurencia je bohatá a silná. Spadajú sem majitelia e-shopov, blogy, ale aj iné webové stránky s rôznym zameraním. To sme spomenuli len veľmi malú časť toho, čo tvorí súčasný virtuálny svet. Ako sa dostať medzi jednotky a aké trendy vládnu v súčasnosti v oblasti SEO? Všetko si postupne vysvetlíme.

 

SEO definícia

SEO, čo to je? V krátkosti si vysvetlime, čo sa ukrýva za tromi písmenami - SEO. Je to skratka z anglického výrazu “Search Engine Optimization”, teda optimalizácia pre vyhľadávače. Optimalizácia hľadá najvhodnejšie riešenia pre webové stránky, dôraz sa kladie na SEO obsah, ale i na použitie kľúčových slov v jednotlivých častiach webu, aby bolo hodnotenie “výborné” a tým stránky dosiahli vysoké pozície vo vyhľadávačoch. V konečnom dôsledku ide o zvýšenie návštevnosti a obľúbenosti webu.  V úvode si napíšeme niečo o definícii optimalizácie a následne sa budeme bližšie venovať jednotlivým atribútom obsahu stránky. Odoslané do blog kategórie

bottom2
top2
2018.09.28.

Optimalizácia web stránok: Chcete zvýšiť návštevnosť webu?

Optimalizácia web stránok

 

optimalizácia web stránokSEO zahŕňa viacero metód, ktoré dokážu zoptimalizovať webovú stránku tak, aby mala dobré hodnotenie z pohľadu vyhľadávačov a umiestnila sa na prvých pozíciách aj napriek silnej konkurencii. Môžeme ich rozdeliť na on - page seo a off - page seo. Výroba web stránok by mala zohľadňovať tieto faktory už na začiatku. Oveľa ľahšie sa veci budujú od začiatku, od základu, ako keby sa neskôr mali opravovať. Tu to platí dvojnásobne. 

 

Na čo všetko má vplyv optimalizácia web stránok? Je dôležité on - page aj off - page SEO? V prvom rade by sme mali nadobudnúť určitý nadhľad a pozrieť sa na svoj web ako návštevník, ktorý tu hľadá konkrétnu informáciu. Nepotrebuje, aby ho zavalili informácie a reklamné okná. Stane sa presne tá vec, ktorej sa chceme vyhnúť. Návštevník opustí web stránku rýchlosťou rakety. Nikto nemá trpezlivosť na neustále vyskakujúce okná a reklamné slogany. Všetko sa musí robiť s mierou. Aj marketing musí byť dávkovaný s citom a postupne. Vráťme sa ale k tomu, čo to vlasne optimalizovanie webu je. 

 

SEO, čo to je?

Môžeme povedať, že ide o činnosť, ktorá nastavuje web tak, aby bol vyhovujúci kritériám, ktoré sú vo všeobecnosti nastavené. Práve preto je jednoduchšie myslieť na to už pri tvorbe stránky, pretože prerobiť už fungujúcu je oveľa zložitejšie. Ak ide o biznis, predaj, tak je tiež dôležité, aby sa čo najmenej zasiahlo do chodu samotného obchodu. Stratégia je individuálnou záležitosťou a z vlastnej skúsenosti vieme povedať, že ku každej stránke sa musí pristupovať inak. Čo platilo u jednej, nemusí u druhej. Čo fungovali v prvom prípade, v druhom môže mať negatívny dopad. Práve preto je nutné vytvoriť pri každej stránke novú stratégiu, ktorá sa dotýka nielen optimalizovania, ale i celkového marketingu.


Odoslané do blog kategórie

bottom2
top2
2018.09.28.

Návod: Ako optimalizovať web On-Page?

SEO optimalizácia návodJednoznačne najčastejšie používaným vyhľadávačom je Google, hovoria prieskumy, ale svedčí o tom i realita. Stačí, ak sa spýtate ľudí vo svojom okolí, aký prehliadač používajú. Základy SEO (optimalizácia pre vyhľadávače) by sa preto mali opierať o pravidlá a odporúčania, ktoré určuje Google. Radi by sme vám dali zopár tipov, ako zefektívniť web stránku tak, aby prvé pozície neboli pre vás len snom, ale stali sa realitou. Ako pozície nielen dosiahnuť, ale si ich aj udržať. Pretože práve to je skutočným umením optimalizovania. 

 

 

Coaching a efektivita práce

Proces SEO “optimalizácia pre vyhľadávače” je potrebné nastavovať a venovať mu dostatok pozornosti i času. To znamená, že nestačí, ak sa jednorazovo spraví zopár nevyhnutných opatrení. Ak si chcete vybudovať stabilnú a dobre hodnotenú stránku, musíte do optimalizácie investovať oveľa viac času. Nemôžete očakávať, že sa situácia zmení zo dňa na deň. Je to dlhodobý proces neustálej a neúnavnej práce. Práve preto je táto oblasť taká náročná a len málo majiteľov webov si ju rieši samých. Radšej investujú určitú časť financií do kvalitných služieb a získajú tak omnoho viac, pretože sa naplno môžu venovať svojim aktivitám. V konečnom dôsledku tu o to aj ide.


Odoslané do blog kategórie

bottom2
top2
2018.09.28.

Optimalizácia web stránok Bratislava - pre tých, ktorí by chceli lacno, a predsa efektívne inzerovať, je dobré prečítať si, prečo sa im to oplatí!

SEO optimalizácia web stránok Bratislava O čom je SEO  optimalizácia pre vyhľadávače

 O čom je SEO  optimalizácia pre vyhľadávače

Na Slovensku už len ťažko nájdeme takého človeka, ktorý nevyužíva internet; samozrejme, v staršej vekovej kategórii sa nie každý vyzná vo svete rôznych online služieb a webových stránok, avšak táto skupina z demografického hľadiska ani nepatrí do kategórie medzi 18 a 49 rokov, ktorá sa v tomto prípade zobrala do úvahy. Tí, ktorí inzerujú, totiž zvyknú sledovať práve túto kategóriu ľudí a reklamy sú určené predovšetkým pre nich.

Optimalizácia web stránok Bratislava je taká forma inzercie, ktorá je jednak efektívna, a predsa dostupná a cenovo dostuoná!

Ak nič iné, tieto dva faktory by mali určite vzbudiť pozornosť tých, ktorí žijú vo svete marketingu. SEO Bratislava sa preto vyníma spomedzi rôznych  internetových riešení, nakoľko s jej pomocou môžeme lacno a účinne inzerovať; pozrime sa ako!

Optimalizácia web stránok(Search Engine Optimalization, čiže SEO) je o tom, že firma, ktorá je odborníkom v tejto oblasti, bude schopná značne zvýšiť počet návštevníkov danej webovej stránky! Je ľahké pochopiť, prečo to bude dobré: keď na internetovú stránku, ktorá je zameraná na predaj rôznych produktov/služieb, zablúdi viac návštevníkov, potom vo firme/obchode, ktorá je majiteľom web stránky, nechá svoje peniaze čoraz viac návštevníkov.


Odoslané do blog kategórie

bottom2
top2
2018.07.02.

SEO služby: Aký postup má SEO audit?

SEO služby

SEO definícia je v súčasnosti pomerne známym pojmom. Ak by však niekomu unikol jej význam, ide o optimalizáciu pre vyhľadávače a skratka SEO  je odvodená z anglického výrazu Search Engine Optimization. Ide o činnosť, kde hľadáme najoptimálnejšie riešenia pre webovú stránku. Cieľom je dosiahnuť kvalitný a fungujúci web a jeho umiestnenie na popredných pozíciách vo vyhľadávačoch.

 

Proces auditu - SEO služby - po krokoch

Čo je to optimalizácia a čo si máme predstaviť pod výrazmi audit a SEO služby, si priblížime v nasledujúcich riadkoch. Kvalitná a skúsená SEO agentúra poskytuje komplexné balíky, ktoré zahŕňajú činnosti ako optimalizácia web stránky, ale i vyhľadanie prípadných chýb v technických parametroch a tiež v obsahu. Niekedy môžeme hľadať príčinu a nakoniec prídeme na to, že sa nachádza v úplne jednoduchých a doslova základných veciach. Preto je nutné web prekopať od základov a sústrediť sa na to, aby sme mali na čom stavať. Inak sa z tohoto začarovaného kruhu nikdy nedostaneme. Najskôr si zadefinujme čo vlastne je optimalizovanie a v čom spočívajú jednotlivé kroky.

 

Optimalizáciu by sme mohli popísať ako súbor komplexných postupov, kde sa prihliada na individualitu každej webovej stránky, hľadajú sa prípadné chyby, navrhujú sa opravné riešenia a stanoví sa jasná vízia, ktorá má zabezpečiť to, že stránka bude obľúbená u návštevníkov a tiež konkurenčne silná a úspešná. V konečnom dôsledku ide o to, aby sa web umiestnil na popredných miestach v Googli, prípadne v iných vyhľadávačoch.


Odoslané do blog kategórie

bottom2
top2
2018.07.02.

Chcete zaujať v oblasti E-commerce?

Optimalizácia webových stránokMať obchodného ducha a byť kreatívnym je v oblasti E-commerce (elektronické obchodovanie) dôležité.  Slovo E-commerce vzniklo z dvoch výrazov a to "Electronic" a "Commerce". Je dobré, ak sa niečím odlišujeme a zaujmeme. Možnosti sú v podstate nekonečné. Máme k dispozícií množstvo marketingových stratégií a obrovský priestor na sociálnych sieťach.

 

 

 

Optimalizácia webových stránok a jej prínos 

Ako môžeme využiť tieto možnosti práve v oblasti E-commerce a čo je potrebné sledovať, ak chceme mať úspech? Jedným z nástrojov marketingu je optimalizácia webových stránok. Je to komplexná záležitosť a my by sme jej mali venovať aspoň časť energie, samozrejme popri ďalších marketingových stratégiách. Čo je SEO marketing a ako sa robí SEO? Množstvo otázok, tak poďme pekne po poriadku. 


Odoslané do blog kategórie

bottom2
Nové príspevky »
© 2008-2016 Všetky práva vyhradené.